skip navigation

Hall of Champions


2018 USA CUP Champions

Age Gender Flight Team Name Location
U19 Boys Gold A Panama City FC Panama City, Panama
U19 Boys Gold B Euro FC Academy Rochester, Minnesota
U19 Boys Silver Lobos BUAP Puebla, Mexico
U19 Girls Gold A Tokiwagi Gakuen High School Sendai, Japan
U19 Girls Gold B WBSC Royals White Bear Lake, Minnesota
U19 Girls Silver A Excelsior FC Moose Jaw, Saskatchewan, Canada
U19 Girls Silver B Euro FC Rochester, Minnesota
U17 Boys Gold A Minneapolis United Black Minneapolis, Minnesota
U17 Boys Gold B Keliix-Intra Minneapolis, Minnesota
U17 Boys Silver Wheeling United Soccer Club Wheeling, Illinois
U17 Girls Gold SSAAK Select Chicas Anchorage, Alaska
U17 Girls Silver New Ulm Select New Ulm, Minnesota
U16 Boys Gold Midstate Green 0203 Decatur, Illinois
U16 Boys Silver Sherwood Park Phoenix Sherwood Park, Alberta, Canada
U16 Girls MNUFC Academy Gold Baerum SK Oslo, Norway
U16 Girls Silver A Blaine SC EDT Blaine, Minnesota
U16 Girls Silver B REV SC Academy Green Dakota County, Minnesota
U16 Girls Bronze Fusion SC Navy 1 Plymouth/Wayzata, Minnesota
U15 Boys Gold A Minneapolis United Flying Squirrels Minneapolis, Minnesota
U15 Boys Gold B Sociedade Hipica De Campinas Campinas, Brazil
U15 Boys Silver A Wyoming 307 Wyoming
U15 Boys Silver B Urban Venture Athletics FC Minneapolis, Minnesota
U15 Boys Bronze Alaska Eclipse 03 Fairbanks, Alaska
U15 Girls Gold Tonka United Premier Minnetonka, Minnesota
U15 Girls Silver A NSSA Nferno Shoreview, Minnesota
U15 Girls Silver B MapleBrook Maple Grove, Minnesota
U15 Girls Bronze Force SC Hassan Brooklyn Park/Champlin, Minnesota
U14 Boys Gold A Sporting St. Croix Academy Stillwater, Minnesota
U14 Boys Gold B Fusion SC Select 1 Plymouth/Wayzata, Minnesota
U14 Boys Silver A Shakopee Sabers Shakopee, Minnesota
U14 Boys Silver B St. Paul Blackhawks Red St. Paul, Minnesota
U14 Boys Bronze REVEVAA Lightning Dakota County, Minnesota
U14 Girls Gold A Sporting St. Croix Academy Stillwater, Minnesota
U14 Girls Gold B STMA United Knights St. Michael-Albertville, Minnesota
U14 Girls Silver A MapleBrook Storm Maple Grove, Minnesota
U14 Girls Silver B NSSA Nalu Shoreview, Minnesota
U14 Girls Bronze REVEVAA Lightning Dakota County, Minnesota
U13 Boys MNUFC Academy Gold Sporting St. Croix Academy Stillwater, Minnesota
U13 Boys Silver A Keliix-Intra Minneapolis, Minnesota
U13 Boys Silver B Blaine SC EDT Blaine, Minnesota
U13 Boys Bronze A Wheeling United Soccer Club Wheeling, Illinois
U13 Boys Bronze B Wright County Buffalo, Minnesota
U13 Girls Gold MapleBrook Maple Grove, Minnesota
U13 Girls Silver A REV SC Academy White Dakota County, Minnesota
U13 Girls Silver B CC United Lightning Chanhassen/Chaska, Minnesota
U13 Girls Bronze North Metro Extreme Andover, Minnesota
U12 Boys 11v11 Open St. Paul Blackhawks Black St. Paul, Minnesota
U12 Boys Gold A Pickering SC Green Pickering, Ontario, Canada
U12 Boys Gold B CDI Azul Oro Mexico City, Mexico
U12 Boys Silver A CDI Morado Mexico City, Mexico
U12 Boys Silver B Chicago City SC Chicago City, Illinois
U12 Girls 11v11 Open MTA PreECNL Twin Cities, Minnesota
U12 Girls Gold EPSC Synergy Eden Prairie, Minnesota
U12 Girls Silver A FC-1 Academy Glenview, Illinois
U12 Girls Silver B Fire SC 06 Twin Cities, Minnesota
U11 Boys Gold A Canadian Soccer Club Toronto, Ontario, Canada
U11 Boys Gold B Eclipse Select MN Elite Black West St. Paul, Minnesota
U11 Boys Silver A Tonka United Blue Minnetonka, Minnesota
U11 Boys Silver B NSSA Shoreview, Minnesota
U11 Girls Gold A Fire SC 07 Black Twin Cities, Minnesota
U11 Girls Silver NSSA Storm Shoreview, Minnesota
U10 Boys Gold A Fusion SC Academy 1 Plymouth/Wayzata, Minnesota
U10 Boys Gold B St. Paul United St. Paul, Minnesota
U10 Girls Gold MTA Twin Cities, Minnesota
U9 Boys Gold Minneapolis United Black Minneapolis, Minnesota
U9 Girls Gold Blaine SC EDT 1 Blaine, Minnesota

2018 USA CUP Weekend Champions

Age Gender Flight Team Name Location
U19 Boys Red Minneapolis United Premier Minneapolis, Minnesota
U19 Girls Red Tokiwagi Gauken High School Sendai, Japan
U17 Boys Red Gitchi Gummi Duluth, Minnesota
U17 Girls Red Tonka United Premier Minnetonka, Minnesota
U16 Boys Red REV SC Academy Black Dakota County, Minnesota
U16 Girls Red EPSC+ 02G Eden Prairie, Minnesota
U15 Boys Red Lifezone FC Gladiators Elgin, Illinoins
U15 Boys White Sociedad Hipica de Campinas Campinas, Brazil
U15 Girls Red Gjellerasan IF Nitterdal, Norway
U14 Boys Red KM Torhout Torhout, Belgium
U14 Girls Red Rush Wisconsin Middleton, Wisconsin
U13 Boys Red Mayas FC Cicero, Illinois
U13 Boys White Colegio Santo Americo Sao Paulo, Brazil
U13 Girls Red MTA 05 ECNL Twin Cities, Minnesota
U13 Girls White Integrity SC Flames Springfield, Illinois
U12 Boys Red Minnesota TwinStars Academy Elite Maple Grove, Minnesota
U12 Boys White Hartford United Black Hartford, Wisconsin
U12 Boys Blue Urban Venture Athletics FC Minneapolis, Minnesota
U12 Girls Red Polonia Red Eagles Franklin, Wisconsin
U12 Girls White Fusion SC Academy 2 Plymouth/Wayzata, Minnesota
U11 Boys Red Esporte Club Pinherios Blue Sao Paulo, Brazil
U11 Boys White Esporte Club Pinherios White Sao Paulo, Brazil
U11 Boys Blue Ela Elite Lake Zurich, Illinois
U11 Girls Red Eclipse Select Junior Elite Black West St. Paul, Minnesota
U11 Girls White Tempo Rain Tea, South Dakota

2017 USA CUP Champions

Age Gender Flight Team Name City
U19 Boys Gold A St. Paul Blackhawks 1998 St. Paul, Minnesota
U19 Boys Gold B BYSC Belugas Bloomington, Minnesota
U19 Boys Silver St. Croix Power Rangers St. Croix Falls, Wisconsin
U19 Girls Gold Tokiwagi Gakuen High School Sendai, Japan
U19 Girls Silver A Brainerd Blast Brainerd, Minnesota
U19 Girls Silver B Calatayud EFB Calatayud, Spain
U17 Boys Gold A EPSC+ 00 Premier Eden Prairie, Minnesota
U17 Boys Gold B Gremio FC Chicago Chicago, Illinois
U17 Boys Silver Nava United 00 Dallas, Texas
U17 Girls Gold MTA Elite Twin Cities, Minnesota
U17 Girls Silver BYSC Breakers Bloomington, Minnesota
U16 Boys Gold A Minneapolis United Wildfire Minneapolis, Minnesota
U16 Boys Gold B Furati FC Santa Ana, Costa Rica
U16 Boys Silver Lincoln School San Jose, Costa Rica
U16 Girls Gold A Academie Camp Nou Port-au-Prince, Haiti
U16 Girls Gold B Keliix-Intra Minneapolis, Minnesota
U16 Girls Silver A EPSC Eden Prairie, Minnesota
U16 Girls Silver B Wright County Storm Buffalo, Minnesota
U15 Boys Gold REV SC Academy Dakota County, Minnesota
U15 Boys Silver A Urban Stars Minneapolis, Minnesota
U15 Boys Silver B Colegio SEK Currdibat, Costa Rica
U15 Girls Gold A Minneapolis United Premier Minneapolis, Minnesota
U15 Girls Gold B STMA United St. Michael-Albertville, Minnesota
U15 Girls Silver A Fusion SC Larson Plymouth/Wayzata, Minnesota
U15 Girls Silver B Chicago City SC Chicago, Illinois
U14 Boys Gold A Club Deportivo Guadalajara Guadalajara, Mexico
U14 Boys Gold B St. Paul Blackhawks St. Paul, Minnesota
U14 Boys Silver A CTSA Senbakam Toronto, Ontario, Canada
U14 Boys Silver B Fusion SC Shults Plymouth/Wayzata, Minnesota
U14 Girls Gold Blaine EDT 2003 Blaine, Minnesota
U14 Girls Silver A AC United Regina, Saskatchewan, Canada
U14 Girls Silver B Minneapolis United Batista Minneapolis, Minnesota
U13 Boys Gold A Futbol Consultants Alajuelita Alajuelita, Costa Rica
U13 Boys Gold B Minnesota TwinStars Academy Maple Grove, Minnesota
U13 Boys Silver A Colegio Vista Hermosa Mexico City, Mexico
U13 Boys Silver B Kenosha Crew White Kenosha, Wisconsin
U13 Girls Gold A.S. Mascouche Mascouche, Quebec, Canada
U13 Girls Silver A Edina SC Edina, Minnesota
U13 Girls Silver B NSSA Tsumamis Shoreview, Minnesota
U12 Boys 11v11 Open Club Deportivo Guadalajara Guadalajara, Mexico
U12 Boys Gold A Colegio Santo Americo Sao Paulo, Brazil
U12 Boys Gold B CDI Roja Mexico City, Mexico
U12 Boys Silver A JOTP Minneapolis, Minnesota
U12 Boys Silver B Blaine Blue Blaine, Minnesota
U12 Girls 11v11 Open REV SC Academy Black 05 Dakota County, Minnesota
U12 Girls Gold Fusion SC Morse Plymouth/Wayzata, Minnesota
U12 Girls Silver A Blaine Royals Blaine, Minnesota
U12 Girls Silver B Academy Sports Club Grand Cayman, Cayman Islands
U11 Boys Gold A Pele Boys Philadelphia, Pennsylvania
U11 Boys Gold B JOTP Minneapolis, Minnesota
U11 Boys Silver A Blaine Blue Blaine, Minnesota
U11 Boys Silver B Lakes United FC Thunderhawks Forest Lake, Minnesota
U11 Girls Gold A Minneapolis United Minneapolis, Minnesota
U11 Girls Gold B Sporting St. Croix Academy 06 Stillwater, Minnesota
U11 Girls Silver North Metro Mustangs Andover, Minnesota
U10 Boys 7v7 Open A Academy Sports Club Grand Cayman, Cayman Islands
U10 Boys 7v7 Open B St. Paul United St. Paul, Minnesota
U10 Girls 7v7 Open Shanghai Jinshin Youth Shanghai, China
U9 Boys 7v7 Open Cruz Azul MN Carioca Minneapolis, Minnesota
U9 Girls 7v7 Open Hoffman United SC Storm Hoffman Estates, Illinois

2017 USA CUP Weekend Champions

Age Gender Flight Team Name City
U19 Boys A-Flight Thunder Bay Chill 99 Thunder Bay, Ontario, Canada
U19 Girls A-Flight Tokiwagi Gakuen High School Sendai, Japan
U17 Boys A-Flight Lincoln Aztecs FC Lincoln, Nebraska
U17 Girls A-Flight Bonivital Flames Winnipeg, Manitoba, Canada
U16 Boys A-Flight Caledon FC 01 Caledon, Ontario, Canada
U16 Girls A-Flight DUSC Bismarck, North Dakota
U15 Boys A-Flight MTA 2002 Twin Cities, Minnesota
U15 Girls A-Flight Thunder Bay Chill Selects Thunder Bay, Ontario, Canada
U14 Boys A-Flight Club Deportivo Guadalajara Guadalajara, Mexico
U14 Boys B-Flight Magic Soccer FC Bismarck, North Dakota
U14 Girls A-Flight Thunder Bay Chill SF Thunder Bay, Ontario, Canada
U13 Boys A-Flight Sporting St. Croix Academy 04 Stillwater, Minnesota
U13 Boys B-Flight Beijing Zhongguanchun United Beijing, China
U13 Girls A-Flight Oshawa Kicks Oshawa, Ontario, Canada
U13 Girls B-Flight FC Lake County Black Grayslake, Illinois
U12 Boys 9v9 A-Flight Club Deportivo Guadalajara Guadalajara, Mexico
U12 Boys 9v9 B-Flight Lincoln School Heredia, Costa Rica
U12 Boys 9v9 C-Flight Wisconsin Rapids Kickers Wisconsin Rapids, Wisconsin
U12 Girls 9v9 A-Flight Croatian Eagles Red Franklin, Wisconsin
U12 Girls 9v9 B-Flight Mitchell Ravens FC Mitchell, South Dakota
U12 Girls 9v9 C-Flight EPSC Peltier Eden Prairie, Minnesota
U11 Boys 9v9 A-Flight Croatian Eagles 06 Red Franklin, Wisconsin
U11 Boys 9v9 B-Flight Magic Soccer FC Bismarck, North Dakota
U11 Boys 9v9 C-Flight Valladolid USA Purple 06 Pingree Grove, Illinois
U11 Girls 9v9 A-Flight Polonia SC 06 Franklin, Wisconsin
U11 Girls 9v9 B-Flight Minot Magic FC Minot, North Dakota
U11 Girls 9v9 C-Flight Minneapolis United Warriors Minneapolis, Minnesota

2016 USA CUP CHAMPIONS

Age Gender Flight Team Name Hometown
U19 Boys Gold A Inter FC Palo Hills, Illinois
U19 Boys Gold B Blaine Scorps Blaine, Minnesota
U19 Boys Silver Inver Grove Heights Heat Inver Grove Heights, Minnesota
U19 Girls Gold Rudbeckianska Vasteras, Sweden
U19 Girls Silver Cloquet Lumberjacks Cloquet, Minnesota
U17 Boys Gold Minneapolis United Black Minneapolis, Minnesota
U17 Boys Silver Alaska Eclipse SC 99-00B Fairbanks, Alaska
U17 Girls Gold Mpls United Express Minneapolis, Minnesota
U17 Girls Silver EPSC Eden Prairie, Minnesota
U16 Boys Gold Fylkir A Reykjavik, Iceland
U16 Boys Silver NSSA Phoenix Shoreview, Minnesota
U16 Girls Gold Tokiwagi Gauken High School Sendai, Japan
U16 Girls Silver GrottaKR Reykjavik, Iceland
U15 Boys Gold Mpls United Premier Pirates Minneapolis, Minnesota
Prior Lake Predators Prior Lake, Minnesota
U15 Boys Silver A Minnesota Twinstars Primavera Maple Grove, Minnesota
U15 Boys Silver B Keliix-Intra Minneapolis, Minnesota
U15 Girls Gold A Blaine Scream Blaine, Minnesota
U15 Girls Gold B Mpls United Fire Minneapolis, Minnesota
U15 Girls Silver A Cottage Grove United Cottage Grove, Minnesota
U15 Girls Silver B Valley United SC Apple Valley, Minnesota
U14 Boys Gold A Tonka United Blue Premier Minnetonka, Minnesota
U14 Boys Gold B Midstate SC Decatur, Illinois
U14 Boys Silver A Chivas Houston 02B Houston, Texas
U14 Boys Silver B Hawaii Rush 02 Nero Honolulu, Hawaii
U14 Girls Gold Lakeville Lightning Lakeville, Minnesota
U14 Girls Silver A Keliix-Intra Minneapolis, Minnesota
U14 Girls Silver B Mpls United Heat Minneapolis, Minnesota
U13 Boys Gold A Rush Canada 2003 Mississauga, Ontario, Canada
U13 Boys Gold B FCBEscola Sao Paulo Sao Paulo, Brazil
U13 Boys Silver A Sugar Land Imperial Sugarland, Texas
U13 Boys Silver B Rio de Janerio Select Rio de Janerio, Brazil
U13 Girls Gold Blaine Wave Blaine, Minnesota
U13 Girls Silver A NW Kickers Brooklyn Park, Minnesota
U13 Girls Silver B Mpls United Snelson Minneapolis, Minnesota
U12 Boys 11v11 Open KC Fusion Academy 0304 Lenaxa, Kansas
U12 Boys Gold A Fusion SC Magic Plymouth/Wayzata, Minnesota
CDI Blanca Gold Mexico City, Mexico
U12 Boys Gold B Asociacion Deportivo Cali Cali, Colombia
U12 Boys Silver A DF United Mexico City, Mexico
U12 Boys Silver B Esporte Club Pinherios White Sao Paulo, Brazil
U12 Girls 11v11 Open MTA 04 JR ECNL Twin Cities, Minnesota
U12 Girls Gold AYSC Stingers Aurora, Ontario, Canada
U12 Girls Silver A STMA United St. Michael/Albertville, Minnesota
U12 Girls Silver B Ela SC Blue Lake Zurich, Illinois
U11 Boys Gold A Esporte Club Pinherios Blue Sao Paulo, Brazil
U11 Boys Gold B Minneapolis United Black Minneapolis, Minnesota
U11 Boys Silver A St. Paul United St. Paul, Minnesota
U11 Boys Silver B NSSA Welke Shoreview, Minnesota
U11 Girls Gold A MTA 05 Nike Twin Cities, Minnesota
U11 Girls Silver A LASC Alliance Manhattan, Kansas
U11 Girls Silver B Southeast Stingrays Minneapolis, Minnesota
U10 Boys 7v7 Open A MTA 06 Blue Twin Cities, Minnesota
U10 Boys 7v7 Open B Academy Sports Club Grand Cayman, Cayman Islands
U10 Girls 7v7 Open Fusion SC Morse Plymouth/Wayzata, Minnesota

2016 USA CUP WEEKEND CHAMPIONS

Age Gender Flight Team Name Hometown
U19 Boys A-Flight Rudbeckianska Vasteras, Sweden
U19 Girls A-Flight Rudbeckianska Vasteras, Sweden
U17 Boys A-Flight Sporting St. Croix Academy Stillwater, Minnesota
U17 Girls A-Flight Tonka United Premier Minnetonka, Minnesota
U16 Boys A-Flight San Jose FC 2 Rockford, Illinois
U16 Girls A-Flight Centennial Pumas Lino Lakes, Minnesota
U15 Boys A-Flight EPSC+ 01B Eden Prairie, Minnesota
U15 Girls A-Flight Eagan Wave Eagan, Minnesota
U14 Boys A-Flight Minneapolis United Black Minneapolis, MN
U14 Girls A-Flight Thunder Bay Chill Thunder Bay, Ontario, Canada
U14 Girls B-Flight RYSA Rochester, Minnesota
U13 Boys A-Flight San Jose FC Rockford, Illinois
U13 Boys B-Flight Barcelona Elite Bloomingdale, Illinois
U13 Girls A-Flight Rockford Raptors Rockford, Illinois
U13 Girls B-Flight JOTP Flamengo St. Paul, Minnesota
U12 Boys A-Flight Croatian Eagles Red Milwaukee, Wisconsin
U12 Boys B-Flight Barcelona Elite Bloomingdale, Illinois
U12 Boys C-Flight Ela SC Blue Lake Zurich, Illinois
U12 Girls A-Flight MTA 04 Swoosh Twin Cities, Minnesota
U12 Girls B-Flight Cottage Grove United Cottage Grove, Minnesota
U12 Girls C-Flight CMYSA St. Cloud, Minnesota
U11 Boys A-Flight Munderlien Strikers Mundelein, Illinois
U11 Boys B-Flight Temp Typhoons 04/05 Tea, South Dakota
U11 Boys C-Flight WSEU Red Winnipeg, Manitoba, Canada
U11 Girls A-Flight REV SC Academy Dakota County, Minnesota
U11 Girls B-Flight Waunakee Fusion Waunakee, Wisconsin
U11 Girls C-Flight HCSC Strikers Aberdeen, South Dakota

2015 USA CUP Champions

Age Gender Flight Team Hometown
U19 Boys Gold Rudbeckianska Vasteras, Sweden
U19 Boys Silver Lobos BUAP Puebla, Mexico
U19 Girls Gold Tokiwagi Gauken High School Sendai, Japan
U19 Girls Silver TRSA Elk River, Minnesota
U17 Boys Gold Lakeville Legacy Lakeville, Minnesota
U17 Boys Silver Vardar Northern Michigan Petoskey, Michigan
U17 Girls Gold Burnsville Firestorm Burnsville, Minnesota
U17 Girls Silver A Xolos Academy FC Brainerd, Minnesota
U17 Girls Silver B CC United Chanhassen/Chaska, Minnesota
U16 Boys Gold MapleBrook Maple Grove, Minnesota
U16 Boys Silver A Noria F.C. Puebla, Mexico
U16 Boys Silver B Real Colorado Red Centennial, Colorado
U16 Girls Gold Mpls United Express Minneapolis, Minnesota
U16 Girls Silver A Futbol AK Select Chicas Anchorage, Alaska
U16 Girls Silver B SWU Bordeaux Calgary, Alberta, Canada
U15 Boys Gold Futbol Consultants San Jose, Costa Rica
U15 Boys Silver North Metro Fury Andover, Minnesota
U15 Girls Gold A Woodbury SC Tango Woodbury, Minnesota
U15 Girls Gold B Oshawa Kicks 2000 Red Oshawa, Ontario, Canada
U15 Girls Silver A North Metro Venom Andover, Minnesota
U15 Girls Silver B MapleBrook Inferno Maple Grove, Minnesota
U14 Boys Gold ACE North Milwaukee, Wisconsin
U14 Boys Silver A Bonivital Flames Red Winnipeg, Manitoba, Canada
U14 Boys Silver B Blaine Vipers Blaine, Minnesota
U14 Girls Gold A Fusion SC Wings Plymouth/Wayzata, Minnesota
U14 Girls Gold B North Metro Storm Andover, Minnesota
U14 Girls Silver A Xolos Academy FC Brainerd, Minnesota
U14 Girls Silver B LUFC Assault Forest Lake/Chisago Lakes, Minnesota
U13 Boys Gold A Sporting St. Croix Academy Stillwater, Minnesota
U13 Boys Gold B Blaine Blitz Blaine, Minnesota
U13 Boys Silver A Lincoln School San Jose, Costa Rica
U13 Boys Silver B SAYEC Tigers FC St. Paul, Minnesota
U13 Girls Gold Mpls United Lady Lions Minneapolis, Minnesota
U13 Girls Silver A Oshawa Kicks 2002 Red Oshawa, Ontario, Canada
U13 Girls Silver B Park Valley United St. Louis Park/Golden Valley, Minnesota
U12 Boys 11v11 Open Real Salt Lake Academy Sandy, Utah
U12 Boys Gold A Academy Sports Club Grand Cayman, Cayman Islands
U12 Boys Gold B Fusion SC Thompson Plymouth/Wayzata, Minnesota
U12 Boys Silver A Colegio Santo Americo Sao Paulo, Brazil
U12 Boys Silver B Brainerd Blast Evolution Brainerd, Minnesota
U12 Girls 11v11 Open North Metro Diamonds Andover, Minnesota
U12 Girls Gold AG London London, Ontario, Canada
U12 Girls Silver A North Metro Flash Andover, Minnesota
U12 Girls Silver B North Metro Terminators Andover, Minnesota
U11 Boys Gold A Fusion SC Magic Plymouth/Wayzata, Minnesota
U11 Boys Gold B Mpls United Rebels Minneapolis, Minnesota
U11 Boys Silver A Rio de Janeiro Select 2 Rio de Janeiro, Brazil
U11 Boys Silver B Mpls United Isaac Minneapolis, Minnesota
U11 Girls Gold MapleBrook Lightning Maple Grove, Minnesota
U11 Girls Silver A Wyoming 307 State of Wyoming
U11 Girls Silver B Princeton Tigers Princeton, Minnesota
U10 Boys 7v7 Open A VIVA Leon Omaha, Nebraska
U10 Boys 7v7 Open B St. Paul Blackhawks FC St. Paul, Minnesota
U10 Girls 7v7 Open Fusion SC Tsoi Plymouth/Wayzata, Minnesota

2015 USA CUP Weekend Champions

Age Gender Flight Team Hometown
U19 Boys A-Flight Rudbeckianska Vasteras, Sweden
U19 Girls A-Flight MTA ECNL Twin Cities, Minnesota
U17 Boys A-Flight Thunder Bay Chill Thunder Bay, Ontario
U17 Girls A-Flight Centennial SC Premier Lino Lakes, Minnesota
U16 Boys A-Flight Sporting Lees Summit Lees Summit, Missouri
U16 Girls A-Flight RYSA United Elite Rochester, Minnesota
U15 Boys A-Flight Mpls United Premier Black Minneapolis, Minnesota
U15 Girls A-Flight MTA 00 USYS Twin Cities, Minnesota
U14 Boys A-Flight Prior Lake Predators Prior Lake, Minnesota
U14 Girls A-Flight Dakota REV Rush Dakota County, Minnesota
U13 Boys A-Flight Elgin Pumas Gold Elgin, Illinois
U13 Boys B-Flight Lincoln School San Jose, Costa Rica
U13 Girls A-Flight SC Waukesha Blue Waukesha, Wisconsin
U13 Girls B-Flight Inter FC Premier Palo Hills, Illinois
U12 Boys A-Flight San Jose FC Rockford, Illinois
U12 Boys B-Flight Colegio Santo Americo Sao Paulo, Brazil
U12 Boys C-Flight Esporte Clube Pinheiros Sao Paulo, Brazil
U12 Girls A-Flight Appleton SC Blue Appleton, Wisconsin
U12 Girls B-Flight Dakota REV Dakota County, Minnesota
U12 Girls C-Flight UPFA Marquette Marquette, Michigan
U11 Boys A-Flight Esporte Clube Pinheiros Blue Sao Paulo, Brazil
U11 Boys B-Flight Esporte Clube Pinheiros White Sao Paulo, Brazil
U11 Boys C-Flight Mundelein Strikers 04A Mundelein, Illinois
U11 Girls A-Flight SC Waukesha Blue Waukesha, Wisconsin
U11 Girls B-Flight SC Waukesha Fury Waukesha, Wisconsin
U11 Girls C-Flight CRSA Flames Coon Rapids, Minnesota

2014 USA CUP Champions

Age Flight Team Hometown
U19 Boys Gold Mpls United Black Minneapolis, Minnesota
U19 Boys Silver Centennial Cougars Lino Lakes, Minnesota
U19 Girls Gold Tokiwagi Gauken High School Sendai, Japan
U19 Girls Silver North Metro Velocity Andover, MN
U17 Boys Gold Mpls United Cyclones Minneapolis, Minnesota
U17 Boys Silver A CMYSA St. Cloud, Minnesota
U17 Boys Silver B Colegio Colombia Bogota, Colombia
U17 Girls Gold Euro FC Heat Rochester, Minnesota
U17 Girls Silver A SWU Fury Calgary, Alberta
U17 Girls Silver B EPSC Eden Prairie, Minnesota
U16 Boys Gold Blaine Scorps Blaine, Minnesota
U16 Boys Silver A FYLKIR Reykjavik, Iceland
U16 Boys Silver B PSA Plymouth, Minnesota
U16 Girls Gold A Woodbury Revolution Woodbury, Minnesota
U16 Girls Gold B Dakota REV Venom Dakota County, Minnesota
U16 Girls Silver A FYLKIR Reykjavik, Iceland
U16 Girls Silver B HEADS United 9998G Erin Hillsburgh, Ontario
U15 Boys Gold Mpls United Premier Black Minneapolis, Minnesota
U15 Boys Silver A Haitian Initiative Port au Prince, Haiti
U15 Boys Silver B NW Kickers Brooklyn Park, Minnesota
U15 Girls Gold A FC Frederick 98 Fredrick, Maryland
U15 Girls Gold B Lake Simcoe Cyclones Lake Simcoe, Ontario
U15 Girls Silver A UNA Takedown Brainerd, Minnesota
U15 Girls Silver B Blizzard Dynamo Calgary, Alberta
U14 Boys Super Group Mpls United Black Minneapolis, Minnesota
U14 Boys Gold A Futbol Consultants Alajuelita, Costa Rica
U14 Boys Gold B CKSC Kickers Cleveland, Ohio
U14 Boys Silver A La Herradura Mexico City, Mexico
U14 Boys Silver B Ovrevoll Hosle IL 2 BærumOslo, Norway
U14 Girls Gold A North London Galaxy London, Ontario
U14 Girls Gold B MapleBrook Trench Maple Grove, Mn
U14 Girls Silver A ACE Milwaukee, Wisconsin
U14 Girls Silver B Becker Blaze Becker, Minnesota
U13 Boys Gold ACE North Premier Milwaukee, Wiscsoni
U13 Boys Silver A Academy Sports Club Grand Cayman, Cayman Islands
U13 Boys Silver B CMYSA Bulldogs St. Cloud, Minnesota
U13 Girls Gold Gloucester Impact Ottawa, Ontario
U13 Girls Silver A CMYSA Burn St. Cloud, Minnesota
U13 Girls Silver B Park Valley United St. Louis Park/Golden Valley, Minnesota
U12 Boys 11v11 Open St. Croix Academy Stillwater, Minnesota
U12 Boys Gold   Mpls United Black Minneapolis, Minnesota
U12 Boys Silver A ACE North Milwaukee, Wisconsin
U12 Boys Silver B Woodbury Dynamo Woodbury, Minnesota
U12 Girls 11v11 Open MTA 02 Inferno Twin Cities, Minnesota
U12 Girls Gold Winnipeg Phoenix FC Winnipeg, Manitoba
U12 Girls Silver Mpls United Heat Minneapolis, Minnesota
U11 Boys Gold Mpls United Black Minneapolis, Minnesota
U11 Boys Silver A Colegio Cristobal Colon Mexico City, Mexico
U11 Boys Silver B ACE South Milwaukee, WIsconsin
U11 Girls Gold A ELA Red Lake Zurich, Illinois
U11 Girls Gold B Melrose Winnipeg, Manitoba
U11 Girls Silver A Kenosha Crew Girls Kenosha, Wisconsin
U11 Girls Silver B South Metro FC Crush Farmington, Minnesota

2014 USA CUP Weekend Champions

Age Flight Team Hometown
U19 Boys A-Flight St. Croix SC Red Devils Stillwater, Minnesota
U19 Girls A-Flight Dakota REV Rampage Dakota County, Minnesota
U17 Girls A-Flight Prior Lake Splash Prior Lake, Minnesota
U17 Boys A-Flight Palatine Celtic SC Palatine, Illinois
U16 Boys A-Flight USA ICE FC Allouez, Wisconsin
U16 Boys B-Flight Haitian Initiative Port au Prince, Haiti
U16 Girls Super Elite SC Waukesha Blue Waukesha, Wisconsin
U16 Girls A-Flight DASC Black Sioux Falls, South Dakota
U15 Boys A-Flight Mpls United Premier Black Minneapolis, Minnesota
U15 Girls A-Flight Mpls United Inferno Minneapolis, Minnesota
U15 Girls B-Flight Dakota REV Renegades Dakota County, Minnesota
U14 Boys Super Elite MTA 00 Blue Twin Cities, Minnesota
U14 Boys A-Flight San Jose FC Harvard, Illinois
U14 Girls A-Flight Waunakee Purple Warriors Waunakee, Wisconsin
U13 Boys A-Flight PSA Elite Plymouth, Minnesota
U13 Boys B-Flight MTA 01w Nike Twin Cities, Minnesota
U13 Girls A-Flight Appleton SC Blue Appleton, Wisconsin
U13 Girls B-Flight Lakeville Lightning Lakeville, Minnesota
U12 Boys A-Flight Croatian Eagles Red Franklin, Wisconsin
U12 Boys B-Flight Tempo SC Blaze Tea, South Dakota
U12 Boys C-Flight St. Charles Force Winnipeg, Manitoba
U12 Girls A-Flight FC United Thunder Red Cedar Rapids, Iowa
U12 Girls B-Flight NWISC Galaxy Spencer, Iowa
U11 Boys A-Flight Esporte Clube Pinherios Blue Sao Paolo, Brazil
U11 Boys B-Flight Esporte Clube Pinherios White Sao Paolo, Brazil
U11 Boys C-Flight Blaine Fury Blaine, Minnesota
U11 Girls A-Flight FC United Hurricanes Red Cedar Rapids, Iowa
U11 Girls B-Flight Rushmore Revolution Rapid City, South Dakota
U11 Girls C-Flight NWISC Galaxy Spencer, Iowa

2013 Schwan's USA CUP Champions Gallery

Schwan's USA CUP Champions 2013

Age Flight Team Hometown
U19 Boys Gold Mpls United Black Minneapolis, Minnesota
U19 Boys Silver Avhalot Blaine, Minnesota
U19 Girls Gold Tokiwagi Gakuen HS Sendai, Japan
U17 Boys Gold A St Croix Select 96 Red Stillwater, Minnesota
U17 Boys Gold B NLS Anoka/Ramsey, Minnesota
U17 Boys Silver  PSA Rebels Plymouth, Minnesota
U17 Girls Gold A St Catherine's Jets St Catherines, Ontario
U17 Girls Gold B BYSC Blitz Bloomington, Minnesota 
U17 Girls Silver A Big Sky Missoula, Montana
U17 Girls Silver B Southeast Shock Minneapolis, Minnesota
U16 Boys Gold Regional Proyecto Gol Heredia, Costa Rica
U16 Boys Silver A CMYSA Thunder St Cloud, Minnesota
U16 Boys Silver B Southeast Renegades Minneapolis, Minnesota
U16 Girls Gold A Tokiwagi Gakuen HS Sendai, Japan
U16 Girls Gold B STMA United Crew St. Michael-Albertville, Minnesota
U16 Girls Silver A Sault Civics Sault St Marie, Ontario
U16 Girls Silver B Centennial Storm  Lino Lakes, Minnesota
U15 Boys Gold South Suburban Academy  Chicago, Illinois
U15 Boys Silver A Bayamon Futbol Club Bayamon, Puerto Rico
U15 Boys Silver B Sault Civics Sault St Marie, Ontario
U15 Girls Gold  Centennial Cougars Premier Lino Lakes, Minnesota
U15 Girls Silver A WBL Shock White Bear Lake, Minnesota
U15 Girls Silver B PRHPSA San Juan, Puerto Rico
U14 Boys Gold Ela Elite Lake Zurich, Illinois
U14 Boys Silver A Cicero Mayas Cicero, Illinois
U14 Boys Silver B Euro FC Martins Rochester, Minnesota
U14 Girls Gold Maplebrook Rush Premier Maple Grove, Minnesota
U14 Girls Silver A Delta Coastal Sting Delta, British Columbia
U14 Girls Silver B Brainerd Blast Brainerd, Minnesota
U13 Boys Gold A Cruz Azul Seminario 2000 Mexico City, Mexico
U13 Boys Gold B Trebol FC Waukegan, Illinois
U13 Boys Silver A Cruz Azul La Noria 2000 Mexico City, Mexico
U13 Boys Silver B Woodbury SC Sounders Woodbury, Minnesota
U13 Girls Gold Northstar FC Blaine, Minnesota
U13 Girls Silver A Eclipse 2000 Fairbanks, Minnesota
U13 Girls Silver B North Metro Bombers Andover, Minnesota
U12 Boys 11v11 Open Vaughan Azzurri Bulldogs Vaughan, Ontario
U12 Boys Gold   Trops FC Niteroi Niteroi, Brazil
U12 Boys Silver A Rio de Janerio Select Carvalho Rio de Janeiro, Brazil
U12 Boys Silver B North Metro THE United FC Andover, MN
U12 Girls Gold South Simcoe United FC  New Tecumseth, Ontario
U12 Girls Silver A Eagan Wave Eagan, Minnesota
U12 Girls Silver B St Paul Blackhawks St Paul, Minnesota
U11 Boys Gold A Mpls United Black Minneapolis, Minnesota
U11 Boys Gold B South Suburban Academy  Chicago, Illinois
U11 Boys Silver A Colegios Colombia Bogota, Colombia
U11 Boys Silver B PSA Thompson Plymouth, Minnesota
U11 Girls Gold A Aurora Stingers Aurora, Ontario
U11 Girls Gold B NSSA Meloch Shoreview, Minnesota
U11 Girls Silver Gillette Edge  Gillette, Wyoming

2013 Schwan's USA CUP Weekend Champions Gallery

Schwan's USA CUP Weekend Champions 2013

Age Flight Team Hometown
U19 Boys A-Flight St Croix Academy Rossoneri Stillwater, Minnesota
U19 Girls A-Flight Dakota Rev Premier Rosemount, Minnesota
U17 Boys A-Flight Thunder Bay Chill Thunder Bay, Ontario
U17 Girls A-Flight KASA Net Rippers Kimberly, Wisconsin
U16 Boys Super Elite MTA 96/97 Blue Twin Cities, Minnesota
U16 Boys A-Flight Inter FC Select Palo Hills, Illinois
U16 Girls Super Elite Tokiwagi Guaken HS Sendai, Japan
U16 Girls A-Flight Thunder Bay Chill Thunder Bay, Ontario
U15 Boys A-Flight RYSA Scorpions Rochester, Minnesota
U15 Boys B-Flight BSA Elite Bettendorf, Iowa
U15 Girls A-Flight MTA 98 Blue Twin Cities, Minnesota
U14 Boys Super Elite St Croix Academy Inter Stillwater, Minnesota
U14 Boys A-Flight Haitian Initiative Port-au-prince, Haiti
U14 Girls Super Elite MTA 99 ECNL Twin Cities, Minnesota
U14 Girls A-Flight EPSC X-Treme Eden Prairie, Minnesota
U13 Boys A-Flight EC Pinheiros Sao Paulo, Brazil
U13 Girls A-Flight HCSC United Aberdeen, South Dakota
U13 Girls B-Flight CV Wave Chippewa Falls, Wisconsin
U12 Boys A-Flight Elgin Pumas Elgin, Illinois
U12 Boys B-Flight SSC Diablos South Sioux City, Nebraska
U12 Boys C-Flight EC Pinheiros Sao Paulo, Brazil
U12 Girls A-Flight TESC Select Elmhurst, Illinois
U12 Girls B-Flight FC Midwest Cedar Falls, Iowa
U11 Boys A-Flight St Croix Academy Stillwater, Minnesota
U11 Boys B-Flight Jocquey Club de Sao Paulo Sao Paulo, Brazil
U11 Boys C-Flight EC Pinheiros Sao Paulo, Brazil
U11 Girls A-Flight Lakeville Starz Lakeville, Minnesota
U11 Girls B-Flight FCNW Winnipeg, Manitoba
U11 Girls C-Flight FC United Hurricanes Cedar Rapids, Iowa

Schwan's USA CUP 2012 Champions

Flight Team Name City
19 Boys Gold "A" Florø SK Florø, Norway
19 Boys Gold "B" Prince Albert Celtics Prince Albert, Saskatchewan
19 Boys Silver Universidad La Salle Mexico City, Mexico
19 Girls Gold "A" Tokiwagi Gauken HS Sendai, Japan
19 Girls Gold "B" Victoria Edmonton, Alberta
19 Girls Silver Lakes United FC Chisago Lakes, Minnesota
17 Boys Gold "A" Florø SK Florø, Norway
17 Boys Gold "B" North Metro AJAX Andover, Minnesota
17 Boys Silver Centro Universitario Mexico Mexico City, Mexico
17 Girls Gold "A" St Catherines Jets St Catherines, Ontario
17 Girls Gold "B" EPSC Eagles Eden Prairie, Minnesota
17 Girls Silver IL Bjarg Bergen, Norway
16 Boys Gold Florø SK Florø, Norway
16 Boys Silver Detroit Lakes Detroit Lakes, Minnesota
16 Girls PUMA Super Group Tokiwagi Gauken HS Sendai, Japan
16 Girls Gold MBSA Chargers Maple Grove, Minnesota
16 Girls Silver "A" PRHPSA San Juan, Puerto Rico
16 Girls Silver "B" Orono Thunder Orono, Minnesota
15 Boys Gold Florø SK Florø, Norway
15 Boys Silver "A" Tenancingo Youth SC Tenancingo, Mexico
15 Boys Silver "B" Rebels SC Champlin, Minnesota
15 Girls Gold MTA 97 Blue Twin Cities, Minnesota
15 Girls Silver "A" Euro FC Rochester, Minnesota
15 Girls Silver "B" Euro FC-2 Rochester, Minnesota
14 Boys PUMA Super Group Minneapolis United Black Minneapolis, Minnesota
14 Boys Gold UNIDAD 98s Regina, Saskatchewan
14 Boys Silver "A" Escuela Bauger Santo Dominingo, Dominican Republic
14 Boys Silver "B" NLS Galaxy Ramsey, Minnesota
14 Girls PUMA Super Group NMSC Panthers 98 North Mississauga, Ontario
14 Girls Gold BFSC Fire Storm Burnsville, Minnesota
14 Girls Silver "A" Shakopee Sabres Shakopee, Minnesota
14 Girls Silver "B" CRSA Fire Coon Rapids, Minnesota
13 Boys Gold Cicero Mayas Cicero, Illinois
13 Boys Silver "A" Colegio Vista Hermosa Orange Mexico City, Mexico
13 Boys Silver "B" CJSL New York City, New York
13 Girls Gold MBSA Red Rush Maple Grove, Minnesota
13 Girls Silver "A" NLS Thunderbolts Ramsey, Minnesota
13 Girls Silver "B" Minneapolis United Wizards Minneapolis, Minnesota
12 Boys Gold EPSC Explosion Eden Prairie, Minnesota
12 Boys Silver "A" Rio De Janeiro Select Rio de Janeiro, Brazil
12 Boys Silver "B" Edgars Youth Programme Kampala, Uganda
12 Girls Gold Spartan FC Select Northbrook, Illinois
12 Girls Silver "A" Ela SC Lake Zurich, Illinois
12 Girls Silver "B" NSSA Galaxy Shoreview, Minnesota
11 Boys Gold "A" UNAM Oro Mexico City, Mexico
11 Boys Gold "B" PSA Rocks Plymouth, Minnesota
11 Boys Silver "A" St Paul School Belen, Costa Riva
11 Boys Silver "B" CISC Velocity 01 Blue Anchorage, Alaska
11 Girls Open "A" Aurora Stingers Blue (A) Aurora, Ontario
11 Girls Open "B" CISC Velocity 01 White Anchorage, Alaska

Schwan's USA Cup Weekend 2012 Champions

Flight Team Name City
19 Boys Florø SK Florø, Norway
19 Girls Tokiwagi Gauken HS Sendai, Japan
17 Boys Florø SK Florø, Norway
17 Girls Appleton Goal Getters Appleton, Wisconsin
16 Boys vElite La Roca Premier 96 FD Layton, Utah
16 Boys "A" Florø SK Florø, Norway
16 Boys "B" Yankton Inferno Yankton, South Dakota
16 Girls vElite So Cal Blues Rancho Capistrano, California
16 Girls "A" Caledon Wildcats Caledon, Ontario
16 Girls "B" Lakehead Express Thunder Bay, Ontario
15 Boys Florø SK Florø, Norway
15 Girls BSA Select Bettendorf, Iowa
14 Boys "A" Brooklyn Italians Brooklyn, New York
14 Boys "B" Escuela Bauger Santo Dominingo, Dominican Republic
14 Girls "A" Centennial Cougars Lino Lakes, Minnesota
14 Girls "B" Phoenix SC Winnipeg, Manitoba
13 Boys "A" SSC Strikers South Sioux City, Iowa
13 Boys "B" PRHPSA San Juan, Puerto Rico
13 Girls "A" North Star FC North Metro, Minnesota
13 Girls "B" FCNW 1999 Winnipeg, Manitoba
12 Boys "A" South Suburban Academy Chicago, Illinois
12 Boys "B" Colegio Santo Americo Sao Paolo, Brazil
12 Girls "A" Princeton Tigers Princeton, Minnesota
12 Girls "B" Full Force SC Anchorage, Alaska
11 Boys "A" Mundelien Strikers Mundelien, Illinois
11 Boys "B" EC Pinheiros Sao Paolo, Brazil
11 Boys "C" Golden Valley Phoenix Golden Valley, Minnesota
11 Girls "A" Rockford Raptors 00/01 Rockford, Illinois
11 Girls "B" Futura FC Amore Raytown, Missouri
11 Girls 'C" CC United Firecrackers Chaska/Chanhassen, Minnesota

Schwan's USA CUP 2011 Champions

Division Team Hometown
19 Boys Puma Flight Valley United Cosmos Apple Valley, Minnesota
19 Girls Puma Flight Wayzata Rage Wayzata, Minnesota
11 Boys 8v8 A Bracket Ela Red Lake Zurich, Illinois
11 Girls 8v8 A Bracket MTA 00E Woodbury, Minnesota
12 Boys 8v8 Gold A Bracket Spartan FC Select Northbrook, Illinois
12 Boys 8v8 Gold B Bracket MTA Nike 99 Twin Cities, Minnesota
12 Girls 8v8 A Bracket Campton White St. Charles, Illinois
12 Girls 8v8 B Bracket Centennial Stampede Lino Lake, Minnesota
12 Boys 11v11 Open Flight MTA 99E Woodbury, Minnesota
12 Girls 11v11 Open Flight MTA 99 Nike Twin Cities, Minnesota
13 Boys Gold Flight Woodbridge Strikers Vaughan, Ontario, Canada
13 Girls Gold Flight PSA Dynamite Plymouth, Minnesota
14 Boys Gold Flight St. Paul United Elite St. Paul, Minnesota
14 Girls Gold Flight Prior Lake Splash Prior Lake, Minnesota
15 Boys Gold A Bracket Mpls United Black Premier Minneapolis, Minnesota
15 Boys Gold B Bracket Prior Lake United Prior Lake, Minnesota
15 Girls Gold Flight Cottage Grove United Cottage Grove, Minnesota
16 Boys Gold Flight VIVA Fortaleza Omaha, Nebraska
16 Girls Gold Flight BFSC Black Storm Burnsville, Minnesota
17 Boys Gold A Flight Mpls United Blue Premier Minneapolis, Minnesota
17 Girls Gold Flight Kolding Q Hedensted, Denmark
19 Girls Gold Flight Euro FC Rochester, Minnesota
11 Boys 8v8 B Bracket Rio Select 2 Rio de Janeiro, Brazil
11 Girls 8v8 B Bracket FC Northwest Winnipeg, Manitoba, Canada
12 Boys 8v8 Silver A Bracket Colegios Colombia Bogota, Colombia
12 Boys 8v8 Silver B Bracket Leones CDI 1 Mexico City, Mexico
13 Boys Silver A Flight Colegio Colombia Bogota, Colombia
13 Boys Silver B Flight Forest Lake Rangers Forest Lake, Minnesota
13 Girls Silver Flight Eagan Wave Eagan, Minnesota
14 Boys Silver A Bracket Rio Select 5 Rio de Janeiro, Brazil
14 Boys Silver B Bracket Rebels SC Champlin/Dayton, Minnesota
14 Girls Silver A Bracket Dos FC 96 White Kent, Washington
14 Girls Silver B Bracket Keliix Intra Minneapolis, Minnesota
15 Boys Silver A Bracket USSA Lighting Manteno, Illinois
15 Boys Silver B Bracket Bayamon Futbol Club Bayamon, Puerto Rico
15 Girls Silver A Flight Mpls United Flash Minneapolis, Minnesota
15 Girls Silver B Flight NSSA Cobalt Striker Roseville, Minnesota
16 Boys Silver Flight East York Dragans Toronto, Ontario, Canada
16 Girls Silver A Flight Selfoss Selfoss, Iceland
16 Girls Silver B Flight Euro FC Strikers Rochester, Minnesota
17 Boys Silver Flight Lobos BUAP Puebla Puebla, Mexico
17 Girls Silver Flight EMSSC Pride East Moline, Illinois
19 Boys Silver Flight Westside FC United Minneapolis, Minnesota

Schwan's USA Cup Weekend 2011 Champions

Division Team Hometown
16 Boys PUMA vElite Flight Albion SC San Diego, California
16 Girls PUMA vElite Flight Lamorinda United Lafayette, California
11 Boys 8v8 A Flight Crystal Lake Force Elite Crystal Lake, Illinois
11 Girls 8v8 A Flight KASA Revolution Kimberly, Wisconsin
12 Boys 8v8 A Flight Thunder Bay Chill Thunder Bay, Ontario, Canada
12 Girls 8v8 A Flight CSR Rapides Candiac, Quebec, Canada
13 Boys A Flight MTA 98 White Twin Cities, Minnesota
13 Girls A Flight SASA Xtreme Springfield, Illinois
14 Boys A Flight Linces Tamayo Chicago Chicago, Illinois
14 Girls A Flight Mahtomedi FC Mahtomedi, Minnesota
15 Boys A Flight Green Bay Lightning State Green Bay, Wisconsin
15 Girls A Flight Waterloo Phoenix Waterloo, Ontario, Canada
16 Boys A Flight Valley United Fusion Apple Valley, Minnesota
16 Girls A Flight Dakota Rev Rampage Apple Valley, Minnesota
17 Boys A Flight PSA Internationals Plymouth, Minnesota
17 Girls A Flight Eau Claire Magic Eau Claire, Wisconsin
19 Boys A Flight St. Croix Red Devils Stillwater, Minnesota
19 Girls A Flight MKSC Elite Milwaukee, Wisconsin
11 Boys 8v8 B Flight Bilingue San Ramon San Ramon, Costa Rica
11 Girls 8v8 B Flight WSEU Winnipeg, Manitoba, Canada
12 Boys 8v8 B Flight Bonivital-Lourenco Winnipeg, Manitoba, Canada
12 Girls 8v8 B Flight Wisconsin Rapids Kickers Wisconsin Rapids, Wisconsin
13 Boys B Flight Bonivital PD Winnipeg, Manitoba, Canada
13 Girls B Flight Dakota REV Venom Rosemount, Minnesota
14 Boys B Flight PRHPSA San Juan, Puerto Rico
16 Boys B Flight ASC Storm Appleton, Wisconsin
19 Boys B Flight West Fargo Renegades West Fargo, North Dakota
19 Girls B Flight CV White Cedar Falls, Iowa
11 Boys 8v8 C Flight West Fargo Flyers West Fargo, Iowa
12 Girls 8v8 C Flight MYSC 98 Wild Moorhead, Minnesota